Robotik ve Kodlama

          Okulumuzun en iddialı olduğu alanlardan biride Robotik ve Kodlama alanıdır. Anasınıfı düzeyinden başlayarak 10. sınıf seviyesine kadar çok geniş bir uygulama alanımız var. Her sınıf seviyesine uygun kodlama içerikleri ve robotik donanımlarıyla öğrencilerin bilişim dersine koşa koşa gitmelerini sağlıyoruz desem hiç abartmış olmam.

          Anaokulu ve İlkokulda Lego wedo – Be Bot – makey makey – Scrach – Codorg – Tickercad – Bilgisayarsız kodlama – Arudino’ya giriş gibi robotik setler ve kodlama uygulamalarıyla çok geniş çaplı bir müfredatı hayata geçiriyoruz. Kendi uzman ekibimiz tarafından hazırlanan müfredatımız öğrencilerimizin ilgilerini en süt seviyede tutabiliyor. Öğrencilerimiz bu sınıf seviyelerinde yaptığı uygulamalarla Algoritma mantığını çözüyor, üretkenliklerini besliyor ve zihinlerini açıyorlar.

          Ortaokul seviyesinde ise Arduino – Lego EV3 – Scrach – Microbit –    M Bot gibi robotik setler ve uygulamalarla öğrencilerimize sınırsız bir dünyanın kapılarını açıyor. İçinde yaşadıkları bu 21. YY dünyasını daha iyi anlamalarını sağlıyoruz. Yine hayal güçlerini besleyen çalışmalar yapıyor ve yaratıcı düşünme becerilerini yukarılara taşıyoruz.

            Lise seviyesinde ise İleri Arduino – Mekatronik Projeler – Java – Javascript – HTML – Pyton – Raspberry pi – MIT App İnventor – Siber Güvenlik – Yapay Zeka  gibi konu başlıklarında verdiğimiz eğitimlerle çocuklarımızı kod dünyasının içine yerleştiriyoruz.  Bu seviyede artık öğrencilerimiz bir internet sitesi yapabiliyor, Kendi uygulamalarını tasarlayabiliyorlar. Kod bloklarını kullanmadan söz dizimi ile kodlama yapabiliyorlar.

          Tabi burada çok önemli bir nokta daha var. Bu verilen eğitimin en önemli özelliği iç içe geçebilmesi. Robotik eğitimimizde ortaokul seviyesinde bir öğrenciye Lise içeriklerini açmamız da söz konusu olabiliyorken tam tersi de mümkün. 

          Bilişim öğretmenimiz sene başında yaptığı öğrencilerimizin seviyelerini tespit etmeye yönelik çalışmalarla her sınıfa özel planlama yapabildiği gibi her öğrenci içinde farklı bir planlama yapabilmekte.  Yani sınıfın seviyesinden çok daha ileri ya da geri olan bir öğrenci için farklı standartlar belirlemek mümkün. Bu yaptığımız ayarlamalar sayesinde her öğrencinin ders içi motivasyonunu üst seviye de tutmak mümkün oluyor.

 

Şubat 2020
PSÇPCCP
« Oca  
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
İletişim
Aşiyan Koleji Ankara Şubesi
  • Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:7 Çankaya/ANKARA
  • + 90 (312) 219 57 75
  • info@asiyankoleji.com