Aşiyan Ortaokulu

Öğrencilerimize 21.Yüzyıl becerilerini kazandırmak üzere planlanan eğitim programları ve bu becerilerin kazanılmasında önemli etken olan öğrenme ortamlarının düzenlenmesi Aşiyan Kolejinde önemlidir. Sadece akademik başarıya yönelik değil, sanatsal, sportif, beceri açısından donanımlı bireyler olma yolunda 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerimizin öğrenmeye ilişkin olumlu bir tutum ve duruş geliştirmeleri önceliğimizdir.

Becerilere örnek vermek gerekirse;

Ø  Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme Becerileri

Ø  Kendini Yönetme Becerileri

Ø  Sosyal Beceriler

Ø  Üretkenlik Becerileri

Ø  İnisiyatif Kullanma

Ø  Liderlik

Ø  Sorumluluk

Ø  İletişim ve İşbirliği

Ø  Güvenilirlik

Ø  Sevgi Saygı ve Hoşgörü

Ø  Dil Becerileri

Ø  Matematik Okuryazarlığı

Ø  Fen Okuryazarlığı

Ø  Yaratıcılık ve Yenilikçilik

Bu becerilerin kazandırılması için her öğrenci farklıdır ve farklı öğrenir prensibinden hareketle özel destek programları hazırlanır.


Öğrencilerimizin yetiştikleri topluma kolay uyum sağlamaları, özgüven geliştirmeleri için hak ve sorumluluklarının bilincinde olmaları gerekir. İhtiyaçları olan tüm becerileri kazanmaları iyi bir programlama, doğru seçilmiş öğretmen ve yönetici kadrosu ile mümkündür. Okulumuzda bu ihtiyaca cevap verilmektedir.

Çocuklarımız değerli ve önemli olduğunu her durumda hisseder.  Onaylanma ihtiyacı giderilen çocuk yüksek motivasyonla okula gelir. Bu yaşlarda yaşanan ergenliğin duygu dünyalarında ve fiziksel değişimlerinde ortaya çıkardığı sorunların en aza indirilmesi için profesyonel yaklaşım sergilenir. Öğrencilerimizin ruh ve beden sağlığı bizim için her şeyden önde gelir.

Çocuklarımız kadar öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin yüksek motivasyonla işlerini yapmaları için öğrenen okul olma gereği yerine getirilir.  Konferanslar, seminerler ve çalıştaylara katılarak tüm seviyedeki çocuklarımıza en üst düzeyde yarar sağlamaktadırlar.

Ortaokul 5. Sınıfımızı İngilizce hazırlık sınıfı olarak planladık ve uyguluyoruz. 5. Sınıfımızdaki ders saatlerimizin yarısı İngilizce dersi olarak yapılmaktadır. Çocuklarımızın 5. sınıf bittiğinde İngilizceyle alakalı problemleri kalmasın istiyoruz. Artık 5. Sınıf bittiğinde Aşiyanda sınav hazırlık programları baş göstermekte ve çocuklara bu duruma yönelik yapılan çalışmalara yönlendirilmektedir.

Ortaokul öğrencimizin çalışma alışkanlığını ilk test ettiği yerdir. Eğer bu konuda bir problem varsa mutlaka burada halledilmelidir. Ortaokuldaki hedefimiz öğrencilerimizin akademik olarak kendi potansiyellerine ulaşmasını sağlamak; bunu yaparken de kişisel gelişimlerinin aksamamasına önem göstermektedir.

Temmuz 2020
PSÇPCCP
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
İletişim
Aşiyan Koleji Ankara Şubesi
  • Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:7 Çankaya/ANKARA
  • + 90 (312) 219 57 75
  • info@asiyankoleji.com