Ödev Politikası

Öğrenmenin ve algı gelişiminin en önemli kısmı okulda gerçekleşir. Çocukların öğrenmeyi ya da algılamayı evde yapmalarını beklemeyiz. Ev ödevi konusu yıllarca tartışma konusu olmuştur. Aslında en doğrusunun hangisi olduğu konusunda ortak bir karar verilebilmiş değil.

Aşiyan Eğitim Kurumları olarak biz ilkokul sınıflarında günde 30 dakikayı geçmeyecek ödevler vermeyi uygun buluyoruz. Çarşamba günü ödev olmayan gün olarak belirlenmiştir. Cuma günü verilecek olan ödevlerde yani hafta sonu ödevlerinde ise abartılmaması kaidesiyle bir sınır belirlenmemiştir.

Desk with notebooks and students of design faculty carrying out assignment

          Ortaokul ve Lise de ise ara ödevlerde yani hafta içi ödevlerde en fazla 30 dakikalık ödevler verilmektedir. Hafta sonu ödevlerinde ise yine sınırlama bulunmamaktadır. Çarşamba günü yine ödev olmayan gün olarak belirlenmiştir. Ayrıca ödevi veren öğretmen hariç danışman öğretmenleri tarafından da ödevler ödev takip çizelgesi aracılığıyla kontrol edilmektedir. Duruma göre danışman öğretmen de  ekstradan ödev verilebilmektedir.

       Ödev sınırlaması 8. Sınıflarımızda 11. ve 12. Sınıflarımızda bulunmamaktadır. Sınav hazırlık senesi olması açısından farklılık arz etmektedir.